Gdy jedno z opolskich przedszkoli przejmuje zamaskowany terrorysta, do akcji wkracza Gerard Edling. Były prokurator i znawca ludzkich zachowań, który w niesławie i zdecydowanie przedwcześnie, zostaje wysłany na emeryturę. Wraz ze swoją byłą podopieczną, Beatą Drejer robi wszystko, aby powstrzymać szaleńca i jego najgorsze z możliwych zamiary. Nazywany przez byłych współpracowników Behawiorystą, Edling poddaje postawę niepoczytalnego Kompozytora analizie, która ma pomóc uratować zakładników. Na szali znajdują się życia niewinnych dzieci. Ale to dopiero początek. Koncert krwi właśnie się rozpoczął i nikt nie może czuć się bezpiecznie.

BehawiorystaMoje wrażenia

Behawiorysta to kryminał, który porusza czytelnika całkowicie i nie pozwala na chwilę odetchnąć. Ukazuje jak skomplikowany potrafi być ludzki umysł, co w nim tkwi i jakie może mieć konsekwencje skrzywienie jednej, głęboko nieszczęśliwej osoby. Czytelnik musi zmierzyć się z ogromną niesprawiedliwością i wizją przemiany bohatera, którego wartości będące fundamentem wszystkiego, zostają w jednym momencie zapomniane. Wiedza i doświadczenie Mroza są wyczuwalne na każdej niemal stronie, a wszystkie fragmenty dłużącego się śledztwa zdają się być niezwykle autentyczne. Powiewem świeżości i rodzajem odskoczni od natłoku trudnych emocji, jest na pewno pełna elegancji postać Gerarda, który traktuje wszystkich z wielką kulturą i wypowiada się z największą starannością. Pewnie większość odbiorców płci żeńskiej była pod jego wrażeniem. Zderzenie dwóch tak różnych postaci, Behawiorysty i Kompozytora wydaje się być najwyraźniejszym motywem powieści.

Behawiorysta

Remigiusz Mróz bez skrupułów i z oszałamiającą szczerością pokazuje ciemną, zwierzęcą naturę człowieka. Przedstawia do czego jest zdolny i że tak naprawdę w większości z nas tkwi żądza zemsty. Behawiorysta wstrząsnął mną. Muszę przyznać, że między innymi za to, uwielbiam autora, którego książki niemożliwym jest odłożyć na bok. Jest to powieść kryminalna inna niż wszystkie. Jestem przekonana, że fani nieustającej akcji nie zawiodą się tą lekturą. Polecam serdecznie. Najtaniej możecie dostać ją tutaj klik.

Behawiorysta jest aktualnie bardzo rozchwytywany przez fanów kryminału. Przeczytaliście może tę powieść? Jakie są Wasze wrażenia? Czekam na komentarze 🙂