Każda fanka makijażu i youtube doskonale wie, kim jest Ewa Grzelakowska-Kostoglu. Od lat Red Lipstick Monster podpowiada jak się malować, aby nie zrobić sobie krzywdy 😉 Uczy pięknie malować paznokcie, robić hennę brwi, ale przede wszystkim testuje kosmetyki i dzieli się swoimi opiniami na ich temat z wiernymi widzkami, które z utęsknieniem czekają na każdy nowy film na jej kanale. Aktualnie RLM ma ponad 870 tysięcy subskrypcji, a fani uwielbiają ją za autentyczność, wszechstronność i za to, że nie stawia wyłącznie na drogie produkty, które często pozostają poza zasięgiem większości Polek. Wydanie jej pierwszej książki Tajniki Makijażu było naturalnym krokiem w pędzącej jak pociąg karierze.

Pędzle do makijażu

W pierwszym rozdziale Ewa opisuje, jakich pędzli warto używać do blendowania cieni na powiekach, a które dobrze posłużą przy nakładaniu podkładu czy bronzera. Zaznacza też od których trzymać się z daleka. Dowiadujemy się również o tym, jak dbać o pędzelki, aby pozostały w dobrym stanie i mogły służyć nam przez długi czas. Autorka proponuje też, jakie akcesoria do makijażu warto kupić na początku swojej makijażowej przygody, aby nie oszaleć i nie zrujnować portfela.

Trwałość makijażu

Chcesz wiedzieć jak wykonać trwały makijaż? Następna część poświęcona jest trikom makijażowym, czyli 10 zasadom trwałego makijażu, na pewno okaże się bardzo przydatna. Autorka podpowiada, co warto, a czego nie warto robić, aby nasz podkład, cienie na powiekach i reszta produktów utrzymywały się na twarzy przez cały dzień.

Podkłady

Z doświadczenia wiem, że często wybranie właściwego koloru podkładu okazuje się być trudne. Też tak macie? W świetle sklepowym, maźnięty na dłoni fluid wydaje się odpowiedni, później jednak różnie z tym bywa. Z poradnikiem Tajniki makijażu zadanie to jest zdecydowanie prostsze. Na wstępie autorka opowiada o rodzajach podkładów, a później podpowiada, jak trafnie określić swój kolor. Sama twierdzi, że jest to decyzja, którą najlepiej podjąć w domu po wypróbowaniu próbki produktu.

Konturowanie

Mam całkiem okrągłą buzię. Nie należę do osób puszystych, jednak moja twarz czasami przypomina mi księżyc w pełni 😉 Uwielbiam konturowanie twarzy, bo sprawia, że kości policzkowe są uwydatnione, a moje czoło mniejsze. Z poradnika dowiadujemy się, że można konturować na sucho i mokro oraz jak robić to dobrze, żeby nie przesadzić.

Cienie do powiek

Sądziłam kiedyś, że wybranie cieni do powiek to żadna sztuka. Przeglądam dostępne kolory i kupuję te, które mi się podobają. Red Lipstick Monster jednak proponuje konkretne barwy cieni w zależności od tego, jaki mamy kolor tęczówki. Od tego czasu, ponieważ jestem posiadaczką niebieskich oczu, częściej maluję się brązowymi, złotymi i miedzianymi cieniami. Moje oczy wydają się wtedy większe, a ich„niebieskość” jest zdecydowanie wyraźniejsza.

Idealna kreska

Narysowanie idealnej kreski do dzisiaj sprawia mi duży problem. Zdarza mi się spędzić przed lustrem godzinę na próbach namalowania równych kresek na powiekach. Dzięki wskazówkom Ewy, jak tego dokonać krok po kroku, prawie mi się udaje, a to już jest coś 😉 Ten dział jest niezwykle pomocny dla fanek kociego spojrzenia.

Makijaż dla okularnic

Nie noszę na co dzień okularów, dlatego część poświęcona trikom, jak mają malować się okularnice zupełnie mi się nie przydała. Wskazówki autorki są jednak bardzo cenne dla dziewczyn, które nie rozstają się z okularami lub dla makijażystek, którym pewnie nie raz zdarza się malować panie w okularach.

Oprawa oka – brwi

Brwi – moja największa zmora. W zamierzchłych czasach byłam posiadaczką pięknych, gęstych brwi, jednak pewnego dnia coś mi odbiło i zaszalałam z pęsetą. Do dzisiaj tego żałuję. Co więcej, latami powtarzałam ten błąd. Odrastanie brwi to straszna zmora, proces ten dłuży się w nieskończoność, a w moim przypadku obawiam się, że pełen odrost jest niestety niemożliwy. W książce opisane zostały produkty podkreślające brwi oraz najczęściej popełniane błędy w ich depilacji.

Usta i pomadki

Te z nas, które nie są zadowolone z kształtu swoich ust nie muszą sięgać po medycynę estetyczną. Ewa przedstawia jak obrysować usta, aby naturalnie wydawały się pełniejsze. Proponuje również różne rodzaje produktów do ust oraz pomaga wybrać właściwy kolor pomadki pasujący do konkretnej karnacji skóry.

Tajniki makijażu Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu jest świetny. Książka sama w sobie prezentuje się bardzo efektownie, a jej intuicyjny podział sprawia, że przyjemnie się ją i czyta i ogląda. Przyda się ona przede wszystkim początkującym w makijażu, ale również wzbogaci biblioteczkę tych bardziej doświadczonych. Wad nie znalazłam 😉

Jesteście w posiadaniu tego poradnika? Przydał się? Dajcie znać w komentarzach.