Nie jestem typem imprezowiczki. Noc sylwestrowa nie jest dla mnie jednoznaczna z zabawą na parkiecie do białego rana. Ktoś może wziąć mnie za nudziarę, ale nie przeszkadza mi to. Uwielbiam wypady do kina, pubów czy spotkania z przyjaciółmi, ale uznaję siebie raczej za domatorkę. Najczęściej można spotkać mnie z laptopem na kolanach czy z książką w ręku 😉 Nadchodzący sylwester planuję spędzić z moim partnerem i najbliższymi przyjaciółmi w domowym zaciszu. Zawiało nudą? Może, ale my na pewno nie zamierzamy się nudzić.

Gry karciane

Tutaj wybór nie ma końca. Niestety ja nie znam zasad wielu gier. W wakacje pograłam trochę w pokera, oczywiście na zapałki 😉 Jednak od kilku lat namiętnie grywamy w kanastę. Gra jest fantastyczna, dosyć złożona, ale zdecydowanie warto się jej nauczyć. W kanastę może grać czterech lub sześciu graczy – chociaż w szóstkę gra się zdecydowanie ciekawiej. Celem jest utworzenie tytułowej kanasty, czyli konkretnej sekwencji kart. Dokładne wskazówki znajdziecie tutaj. (klik)

Karaoke

Ostatnie urodziny kumpla spędziliśmy w domku nad jeziorem, imprezę zaczęliśmy od grilla, a skończyliśmy śpiewając przed laptopem do czwartej nad ranem. Mieliśmy po tym obolałe gardła, ale co tam, zabawa była przednia. Żeby pobawić się w karaoke nie trzeba mieć talentu, liczy się nastawienie, a skrępowanie najlepiej schować do kieszeni. Naszym założeniem było wyluzować się i śpiewać głośno, niekoniecznie czysto 😉

Gry planszowe

Jeżeli planujecie spokojny wieczór, fajnym sposobem na jego spędzenie może być gra w rummicuba, scrabble czy monopoly. Polecam również Party Time, ta planszówka wymaga od Nas sporej aktywności takiej jak zgadywanie, rymowanie, pokazywanie, czy podanie jak największej liczby słów na tą samą literę. Mogą w nią grać młodsi jak i starsi gracze.

Kalambury

Nieskromnie stwierdzę, że jestem całkiem dobra w kalambury i uwielbiam tę zabawę! Jak w nie grać wiedzą pewnie wszyscy. Najciekawsza gra jest wtedy, kiedy tytuły filmów są dość skomplikowane, drużyna przeciwna musi się wtedy mocno natrudzić, żeby zgadnąć zadany tytuł. Liczba zawodników jest nieograniczona, uważam jednak, że czym więcej zawodników tym zabawniej.

Zgadywanka z kartką na czole

W sumie nie wiem jak dokładnie nazywa się ta gra, ale muszę przyznać, że jest świetna. Żeby zagrać potrzebujemy kartek papieru, długopisu i taśmy klejącej. Jak grać? Każdy z uczestników zabawy zapisuje imię i nazwisko sławnej lub historycznej postaci – wraz z bliskimi poszerzamy ten punkt i zgadzamy się również na postacie fikcyjne jak np. Shrek czy Darth Vader 😉 – następnie gracze przyklejają kartki na czole drugiej osoby, tak aby ta pierwsza nie widziała, co jest na niej napisane. Zadaniem jest zgadniecie kim się „jest”. Robimy to poprzez zadawanie konkretnych , zamkniętych pytań, na które odpowiedź może brzmieć „tak” lub „nie” np. czy jestem kobietą? czy jestem aktorem? itd. Pierwsza osoba, która zgadnie swoją postać – wygrywa.

Tańce

Tańczyć lubiłam od małego i no cóż z wiekiem wcale mi nie przeszło mi 🙂 Ostatnio zapisaliśmy się nawet z moim chłopakiem na lekcje tańca latino i ta godzina raz w tygodniu cieszy mnie niezmiernie, jego może trochę mniej, ale co tam 😉 Sylwester kojarzy się przede wszystkim z wygibasami na parkiecie i jestem przekonana, że zagorzałych tancerzy nie powstrzyma zacisze domowe przed pójściem w tan 😉

sylwester

Z tego miejsca chciałabym Wam życzyć wspaniałej zabawy w noc sylwestrową, czy spędzicie ją w domu czy na sali balowej. Wszystkiego pięknego!