Nie ukrywam, że nie odkryłam Retimax 1500 przypadkiem 😉 Oglądając jeden z filmików Maxineczki na youtube, zapadła mi w pamięć rekomendowana przez nią maść z witaminą A, o której wypowiadała się w samych superlatywach. Muszę przyznać, że po przetestowaniu jej, zgadzam się ze wszystkim, czego dowiedziałam się z filmu.

Ten produkt jest naprawdę świetny! Dlaczego?

Nawilżenie

Przede wszystkim, nawilża. Możecie go stosować, gdy zdarzają się Wam problemy z suchymi dłońmi czy skórkami przy paznokciach. Spierzchnięte usta, zajady, suche łokcie, kolana lub pięty? Żaden problem, wystarczy regularnie wsmarować maść w przesuszone miejsca, a po kilku dniach zauważycie różnicę. Przy przeziębieniu od ciągłego dmuchania w chusteczkę doskwiera mi sucha skóra na nosie i wokół niego i pewnie nie jestem w tym osamotniona 😉 Przed snem wcieram wtedy odrobinę Retimaxu 1500 i kłopot znika.

Mimo, że nie jestem posiadaczką skóry suchej, sama przekonałam się, jak uciążliwa jest przesuszona cera. Kilka tygodniu temu odwiedziłam siostrę w Anglii i sama nie wiem, co spowodowało alergiczną reakcję na mojej twarzy. Skóra była sucha, na czole pojawiła się niemiła dla oka wysypka. Nie obyło się bez tabletek na alergię, ale mojej twarzy pomogła właśnie ta maść. Po kilku dniach stosowania znowu była gładka. Co więcej? Retimax 1500 może również służyć jako maść pod oczy.

Właściwości łagodzące

Produkt ten również łagodzi. Pierwszym przykładem będzie moja nieszczęsna wysypka przy alergii. Pomoże również przy mniejszych oparzeniach i oparzeniach słonecznych. Gdy miewacie krostki lub wypryski, również możecie skorzystać z łagodzących właściwości tej maści. Mój facet ma niezwykle wrażliwą skórę, dlatego często po goleniu pojawiają się na jego twarzy drobne krosteczki, za moją namową posmarował nią kilka razy twarz, na pozytywną reakcję nie musiał długo czekać. Pomocna jest również przy ukąszeniu owadów.

Ochrona

W czasie zimowym muszę dbać o swoją wrażliwą cerę bardziej niż kiedykolwiek. Po nałożeniu produktu na twarz, chroni ją przed negatywnym wypływem niskich temperatur. Moja skóra jest mieszana i przetłuszcza się w strefie T, dlatego nie mogę stosować go każdego dnia, ale posiadaczki skóry suchej mogą śmiało po niego sięgać codziennie.

Maść jest również dostępna w większości aptek i w Internecie (klik), a jego cena to około 4 zł.

Czy zauważyłam jakiekolwiek wady? Owszem, Retimax 1500 niezbyt nadaje się jako krem pod makijaż, ponieważ jest bardzo treściwy i powoli się wchłania, dlatego nałożony na niego podkład prawdopodobnie się zważy.

Jednak podsumowując wszystkie zalety, czyli jego zbawienne działanie na skórę, dostępność i niską cenę, nie pozostaje nic innego tylko zaopatrzyć w niego swoją kosmetyczkę.

A może kojarzycie już ten produkt? Używacie go i lubicie? Albo znacie więcej zastosowań? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach 🙂